Олексій Шпичка

Групова психотерапія

Я призупинив проведення груп до нормалізації обстановки в країні.

В чому сенс групи? В пізнанні власної психології та психології інших людей на основі пропрацьовування власної історії і знайомства з історіями інших учасників. В отриманні більш здорового і конструктивного досвіду стосунків між учасниками. В нас будуть як терапевтичні роботи, так і групові обговорення різних тем.

Це простір для проживання і перепрацювання психологічних травм і особливостей розвитку. Помічання своїх почуттів, потреб, бажань, переконань і установок. Розвитку здатності усвідомлювати внутрішньо-психічні та міжособистісні явища і описувати іх зрозумілими словами. Розвитку емоційної чутливості, здатності до емпатії (через розуміння і відчування себе та іншого).

Групова психотерапія допомагає сформувати психологічну цілісність. В процесі життя ми часто втрачаємо зв’язок із своїми переживаннями. Вони розділяються на декілька рівнів. Логіка і мислення, відчуття емоційні та тілесні.

В наслідок втрати зв’язків, психіка стає фрагментарною, а сприйняття себе та оточення обмеженим. Узгоджена робота цих трьох функцій дає нам цілісність і, відповідно, повноту переживань і відчуття себе живим. Також, цілісність створює підґрунтя для реалістичних та зрілих форм стосунків з іншими людьми.

Участь в психотерапевтичній групі дає можливість отримати важливий досвід проживання і вирішення психологічних складнощів – таких як, травма, внутрішній конфлікт, міжособистісний конфлікт, завищена або занижена самооцінка, проблеми з чоловічою або жіночою ідентичністю. В групі можна отримати як підтримку, співчуття, прийняття, розуміння, так і по-конфронтувати з учасниками або з ведучим. Це важлива частина психотерапевтичного процесу.

За допомогою ведучого та інших учасників, ви займаєтесь дослідженням власної індивідуальної психології та пошуком відповідей на хвилюючі вас питання. Зазвичай ми займаємось психологією, коли в житті щось починає йти “не так”. Група може стати цінним місцем для вас, в якому ви зможете виразити себе та прожити свою біль, страхи, сором, вину, злість та інші складні почуття.

Терапевтична група вчить розуміти себе на інших людей. Таким чином ви розвиваєте здібність бути в хороших, партнерських, взаємозалежних стосунках. Ведучий групи старається вас зрозуміти, почути, допомогти вам розкритись, знайти форму вираження своїх думок і емоцій.

Часто група перетворюється в спільноту підтримуючих або в чомусь корисних один для одного людей. Завдяки значно відкритішому спілкуванні, яке досить рідко зустрічається в житті і зворотнім відгукам на вас інших учасників ви отримуєте важливу інформацію про те який ви, як інші люди вас бачать. Це допомагає заповнити “сліпі” зони в вашій особистості – те, що ви про себе не усвідомлюєте.

В групі між учасниками виникають такі ж проблеми у відносинах, які в них виникають і в житті. Ведучий допомагає розпізнати їх, та пропонує різні способи вирішення.

Терапевтична група – це така тренувальна, експериментальна площадка, в якій можна отримати новий, більш конструктивний досвід відносин з людьми, розвинути необхідні навички регуляції своєї поведінки, думок і почуттів.

Формат: раз в два тижні по три години, тривалість приблизно один рік, 27 зустрічей, 80 годин. Кількість учасників: 6-9 чоловік. Запис в групу відбувається через попереднє знайомство.

Запрошуються як учасники навчальних програм ВОППГП, так і люди, які цікавляться психологією та психотерапією загалом. Київ, Поділ, вул. Братская 10.

Запишіться на консультацію або задайте Ваше питання
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.